Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Постинг
11.03 00:20 - Отървах се от една стара моя заблуда, ...
Автор: getmans1 Категория: Политика   
Прочетен: 1031 Коментари: 9 Гласове:
6


Постингът е бил сред най-популярни в категория в Blog.bg Постингът е бил сред най-популярни в Blog.bg
                                                                        * * * * *
                                       ЧЕ БЕЗСЪННИТЕ НОЩИ РАЖДАТ БЕZУМИЯ

                                  Оказа се, че хубавите слънчеви мартенси утра
                                         също активират мръснишката съвест;

                             ... ПРЕДСТАВЯМ ВИ ЕДНО ЧЕТИВО НАПИСАНО В СТИЛ

                                              "НЕДОБРОСЪВЕСТЕН ДОНОСНИК"

               /
казват, че имало такива - все пак, "20 лева са си, двайсет лева.", нали!? /

https://vencivaleri1951.blog.bg/politika/2026/03/10/za-obrazovanieto-i-belot-po-deliormanski.1980251

                                                             - лъжи и клевети
                                                           - подлост и клетви
                                                        - подлост и лицемерие
                                                  - уйдурми и просто изнислици

                                                     ВСИЧКО ИМА В ТОЗИ БЛОГ


                                                            image

                                                "КОЙТО РАЗБИРА, ТУК СЕ СПИРА!"
/
Такива са забавлявленията и "закачките" на фрийлансър "Делиопман"-а, като копирайтер :):):) /


         ... ИНАЧЕ, ЗА ДА СЪМ ПОЛЕЗЕН ЗА "ЛЕКА НОЩ" ЕДНА ЗАКАЧКА ОТ РОZZИЯ;


image

                        ... ЪХЪ, ТАКЪВ Е ЖИВОТА И ТОВА Е МОЯТА ... ЛИМОНАДА :):):)
 
                                                                           * * *  



Гласувай:
6



1. getmans1 - Благодаря, за лимоните Деде - Добре Образовано! ... :):):) И не забравяй, констатациите не са обида, нито пък метафори.
11.03 00:25
цитирай
2. starforlife - Присетих се нещо за това място и рекох да надникна, значи.
11.03 02:43
Поздрави на всички нормални и трезвомислещи блогъри, а за останалите, т.е. русофилистиците и тъгуващите по социалистическият паноптикум просто ще цитирам от самия постинг:

Алёна Попова
@alyonapopova
Най-бедната страна в ЕС срещу най-великата свръхдържава в света:

България
Продължителност на живота: 76
БВП на глава от населението: €14 993
Средна заплата: €1 320
Минимална заплата: €551

Русия
Продължителност на живота: 73
БВП на глава от населението: €12 784
Средна заплата: €565

Какво повече има да се говори?
М?
Освен може би в светлината на народната мъдрост "Никой не е по-голям от хляба" да кажаем, че в момента средната цена на същия в Русия е 0,90€, което е 627 хляба като покупателна способност на "богатия" руснак, а в България 1,1€, което е 1200 хляба като покупателна способност на "бедния" българин.
Ако споменем изключително разкрачената социална ножица в "свръхдържавата" Русия и нетолкова в европейска България, то обективната действителност е, че в Русия делът на средната класа е 21% от населението, а в България 49%.

Нищо лично, русофилистиците, просто сурови данни от реалността, а не патетичните фантазии от увредените ви мозъци.

...######......########.....###............########...
.##.......##...........##..........##..##..........##...........##
.##......................##.........##.....##........##...........##
...######..........##........##........##.......########.
..............##........##......#########.....##........##..
.##........##........##......##............##.....##..........##.
..######..........##.....##..............##....##............##

StarForLife™ ·idc=5752032~idp=1980311~001-001
цитирай
3. getmans1 - Здравей ЖОРОСТАР ...
11.03 08:36
... Ха "Добре дошъл в блога!" и ЕЙ, да вземеш и да ми оставиш два косъма /дяволски :)/ или две люспи /рептилски :)/, че като ми потрябваш да ги натъркам като "зов за помощ - и, аз се присетих за едни приказки.

... Ей сега, чувам, че горивата в Хамериката стигнали до 8-9 за галон ... пък мен не ми се вярва и съм принуден да вярвам на "ученото" :):):)

... Силно се надявам, където и да си да не си стигнал до "просешка тояга" ... ей, тия приказки бре!
цитирай
4. getmans1 - Уникалната реакция предизвика моята, а в същност руска "закачка" - ПРОЧЕЕ, ОЧАКВАНА ОТ МЕН ... то и затова я предизвиках, а бе предвидима ТЪПОТА !!!
11.03 10:21
"3. vencivaleri1951 - И ето тъпото само се обажда- постиг ми написало
08:59
Абе гетьо, мазол на пръстите и езика хванах да обяснявам на такива като теб , че средните стойности , особено когато са константи за различни плащания и доплащания
не чинат нищо като база за сравнение. Възможно е заетоста в сондьорското и Националната природоматическа гимназия да са съизмерими, но резултатите са съвсем различни Споменавам НПМГ защото в момента голямата внучка се труди и ще кандидатства там
Защо се опитваш да вадиш статистика от която нищо не разбираш
Минималната работна заплата и в софия и в делиорманското ти село е една и съща
На село може да живееш с тази в заплата, в София в никакъв случай-лично аз не съм виждал от години някой да получава такава където съм правил счетоводство
Защото в София е много по скъпо Ти можеш да си караш таралясника от миналия век из селото , но аз махнах форда, защото наближаваше годината в която нямаше да мога да отида да видя деца и внуци-в централните части са, а там определени месеци не можеш да минаваш с коли след определени години и осоено дизел какъвто бе фордът Ти на село можеш да се топлиш и къпеш на дърва, а къмините и в къщата и в днешното ми жилище са ми излишни На кореша също -дим в комина и имаш ли алтернатива плащаш глоба, втория път по солена и т н В софия наемът на гарсониера някъде клони, някъде минава далеч над минималната заплата , в твойто село две къщи сигурно можеш да наемеш с тези пари В случая какво ти говорят тези усреднени цифри на два различни адреса
Говориш и сравняваш брутен продукт вероятно без да знаеш какво съдържа
Наясно ли си че кредитната задлъжнялост на една страна влиза в БВП И ако това е обяснимо за страни като Япония, Виетнам, Китай където тези кредити почти на 95% отиват за инвестиции, то ние де факто нямаме грам инвестиция и се изхранваме с тези кредити-покриваме дефицитите си БВП не представлява нищо друго освен заплата и печалба и от там инвестиционинте кредити носят заплати и печалба , а тези за прехрана-лайна Русия на практика няма кредитна задлъжнялост и какво сравняваш тогава
Средна продължителност на живота Също трябва да се разсъждава какво се крие зад нея Не винаги жизнения стандарт е определящ Например Куба-Куба има съизмерима продължителност на живота с тази на САЩ и по ниска детска смъртност, а живеят много бедно Китай, Япония не са променили кой знае как продължителността на живота си /изключвайки военновременото население/ въпреки , че са увеличили многократно стандарта си и като правило живеят по дълго от белите
В Русия има народи с по ниска продължителност на живото и това е генетично Специално за България, ако извадим циганската диаспора от статистиката , ще качим с 3-4 години И пак Русия В русия не е висока продължителноста, но ръстът е значителен Този век имаме сериозен ръст и не заради Путин Някъде до 90те години населението живяло и воювало през ВСВ оказваше сериозно влияние Хора стресирани, хора инвалидизирани , хора загубили близки и пропили се-говорим за не малко милиони хора През 90те години бе променен живота също на много милиони хора-адресно преместване , загуба на работа, войни, безработица, бандитизъм...Такива кардинални промени винаги се отразяват на статистическите показатели надолу
Показателен пример е продължителността на живота на робите в САЩ Безспорно положителната промяна да си свободен човек, води след себе си и неочаквано по ниска продържителност на живота при това население Отговорността за собствения ти живот и този на семейството ти се оказва и смъртоносна в известен смисъл и за не кратък период от време
Уверявам те че европейската част на Русия няма по лош здравен статус отколкото Европа като цяло, няма по ограничен достъп до обществените фондове като здравоопазване, образование, култура, спорт
И последно, по човешки -жизнения станадарт на отделно семейство , не винаги е честен, и не винаги човек с по нисък такъв има вина за това
Имам племеник химик НПМГ завърша, после химия в Университета, прави дисертация и работеше в БАН, преди да закрият института им Намери работа като лаборант във фармацевтиката-работеше за жалки пари
Кандидатства в някакваамериканска компания в Малта и го взеха сред 260 кандидати Разви се, издигна се, но съпругата му се срина нещо ментално Върнаха се
сега работи за 2 500 чисти -зав лаборатория на болница Дъщеря ми и зет ми взимат 4 пъти повече от енго , при по нисък интелектуален капацитет Големият ми внук сега прави спициализация в Рим-прави защото момичето му прави Отиде уж да повиши кволификацията си като готвач, но работи точно три седмици и не издържа сайбия над главата си и записа и той специализация като се върне ще остави удостоверението си предишното и дипломата си за висше и ще си продължи с пицарията и ще открива ресторант В пъти получава повече от генийчето в рода ни Ето един луд президент побърка света, счупи Европа , убива народа на една страна-какво са виновни хората Стандартът ще падне, ще падне и този в България
Аз мога ли да кажа , че съм по умен и красив от теб защото със сигурност материално съм по задоволен, съпругата ми по обезпечена
Ти правиш подобни сравнения-ние сме по богати/което въобще не е истина/ и за това сме по ценни и по важни
Не стоят нещата така и това много пъти е доказано от биографиите на гениални хора, толко често едва свързвали двата края Оставям те да помислиш върху една от склуптурите на Бах-Бах в цял ръст с извадени джобове-вечно без пари , вечно в недоимък ...
цитирай"
цитирай
5. diman - Ама виж как хубаво описа кво прави дъщеря му, зет му, племеника му...
11.03 18:07
Па и чак за живота на робите споменава. Ехеее, кво знаем ние! Онуй, образованото, много чело, много знай!!
цитирай
6. getmans1 - Сладкодумен словоблудец ако общуваш редовно ще забележиш и празнодумието му. А, ако си внимателен четец неминуемо ще забежиш с колко лъжи си служи.
11.03 19:45
diman написа:
Па и чак за живота на робите споменава. Ехеее, кво знаем ние! Онуй, образованото, много чело, много знай!!

цитирай
7. diman - Ааа, изкуството да лъже
11.03 20:29
getmans1 написа:
...неминуемо ще забежиш с колко лъжи си служи.

е усвоил от дългата си и често описвана и хвалена школовка по "широка страна его родная". Никой и никъде на този свят не лъже, манипулира и изопачава по-добре от онези, които са му дали това "високо образование". Превърнало се вече в един вид "туморно образувание".
цитирай
8. vmir - 1. getmans1 - Благодаря, за лимоните Деде - Добре Образовано! ... :):):) И не забравяй, констатациите не са обида, нито пък метафори.
11.03 21:30
Констатациите не били обида ли??? Мчи, кво като чувекът е скаран с правописа, щом къту е кандидат на икономическите науки??? М??? Мчи, тва си е къту да си генерал в науката, бе ей!!! Добре, че е скромен научен генерал. Оти не му требала слава и открития, требала му само титлата, че за титла се полагала стая повече у дома, уж кабинет за учения корифей.
цитирай
9. getmans1 - До ком 7 и ком 8 ... Аз дълго време бях добросъвестен читател, но за съжаление и паметлив - помня поне по няколко варианта на СВС, а то грях голям :):):)
11.03 23:12
цитирай
Търсене

За този блог
Автор: getmans1
Категория: Политика
Прочетен: 8410133
Постинги: 3754
Коментари: 32680
Гласове: 11841
Архив
Календар
«  Юни, 2026  
ПВСЧПСН
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930