Постинг
11.05 00:37 -
Този постинг не е за блоговите ми съмишленици, той е
Автор: getmans1
Категория: Забавление
Прочетен: 586 Коментари: 8 Гласове:
Последна промяна: 11.05 01:35
Прочетен: 586 Коментари: 8 Гласове:
3
Последна промяна: 11.05 01:35
* * * * *
ТОЙ Е ЗА ДВАМТА - ТРИМАТА+ "УЖ" БЛОГОВИ МЪЖКАРИ
ОБИКНОВЕНО ИЗЯВЯВАЙКИ СЕ КАТО
СЕЛСКИ КЛЮКАРКИ И КЛЕПАРКИ
... Иначе, в Делиормана камбаната много пъти, само вторият е за нечулите .
ОСТАНАЛИТЕ ПЪТИ Е, ЗА ЛЪЖЦИТЕ И ИНТРИГАНТИТЕ
ЕТО ОТ КЪДЕ ТРЪГВА ВСИЧКО;
https://getmans1.blog.bg/politika/2026/04/22/kachestvoto-na-jivot.1984296
... СЛЕДВАЩИТЕ ДВА ПОСТИНГА СА ВСЕ НА ТАЯ ТЕМА
И ХУБАВО СЕ ВИДИ КОЙ КЛИНЧИ И ... ОТКРОВЕНО ЛЪЖЕ,
А, В ПОСЛЕДСТВИЕ И ПРАВИ ЛЪЖЛИВИ ВНУШЕНИЯ
22.04 10:58 - КАЧЕСТВОТО НА ЖИВОТ
... Автор: getmans1
Категория: Политика
Прочетен: 400 Коментари: 8 Гласове: 5
Последна промяна: 22.04 11:05


* * * * *
- ЕВРОПА


- Прибалтийските държави се справят добре, също и в това отношение...
- Вчера публикувах статистика, която показа, че трите балтийски държави са с най-висок БВП/капита сред държавите, окупирани от Съветския съюз.
- БВП разбира се не е синоним на високо качество на живот, но както показва днешната статистика, балтийските страни също се справят добре в това отношение.
Индексът за качество на живот (по-високото е по-добро) е оценка на цялостното качество на живот чрез използване на емпирична формула, която взема предвид следните фактори:
Индекс на покупателна способност (по-високото е по-добро)
Индекс на замърсяване (по-ниското е по-добро) Съотношение на цената на къщата към доходите Индекс на живот (по-ниско е по-добре)
Индекс на безопасност (по-високо е по-добре)
Индекс на здравни грижи (по-високо е по-добре)
Индекс на времето за пътуване (по-ниско е по-добре
Индексът за качество на живот се основава на данни и потребителски проучвания, събрани от Numbeo.
...
* * *
Нагоре Гласувай: 5
Прочелите постинга прочетоха и:
Главен прокурор на Република България
Кой какво и кога празнува.....
Майстори на камуфлажа
Предишен постинг... Колкото да се обележи датата ...
Следващ постинг Днес ми е "статистическо"
Коментар
... ГЛЕДАЙТЕ И ВИДЕОТО ... "ПОШЛО" НО ПОКАЗТЕЛНО
... ЪХЪ, :):):)
* * *
ТОЙ Е ЗА ДВАМТА - ТРИМАТА+ "УЖ" БЛОГОВИ МЪЖКАРИ
ОБИКНОВЕНО ИЗЯВЯВАЙКИ СЕ КАТО
СЕЛСКИ КЛЮКАРКИ И КЛЕПАРКИ
... Иначе, в Делиормана камбаната много пъти, само вторият е за нечулите .
ОСТАНАЛИТЕ ПЪТИ Е, ЗА ЛЪЖЦИТЕ И ИНТРИГАНТИТЕ
ЕТО ОТ КЪДЕ ТРЪГВА ВСИЧКО;
https://getmans1.blog.bg/politika/2026/04/22/kachestvoto-na-jivot.1984296
... СЛЕДВАЩИТЕ ДВА ПОСТИНГА СА ВСЕ НА ТАЯ ТЕМА
И ХУБАВО СЕ ВИДИ КОЙ КЛИНЧИ И ... ОТКРОВЕНО ЛЪЖЕ,
А, В ПОСЛЕДСТВИЕ И ПРАВИ ЛЪЖЛИВИ ВНУШЕНИЯ
22.04 10:58 - КАЧЕСТВОТО НА ЖИВОТ
... Автор: getmans1
Категория: Политика

Прочетен: 400 Коментари: 8 Гласове: 5
Последна промяна: 22.04 11:05
* * * * *
- ЕВРОПА



- Прибалтийските държави се справят добре, също и в това отношение...
- Вчера публикувах статистика, която показа, че трите балтийски държави са с най-висок БВП/капита сред държавите, окупирани от Съветския съюз.
- БВП разбира се не е синоним на високо качество на живот, но както показва днешната статистика, балтийските страни също се справят добре в това отношение.
Индексът за качество на живот (по-високото е по-добро) е оценка на цялостното качество на живот чрез използване на емпирична формула, която взема предвид следните фактори:
Индекс на покупателна способност (по-високото е по-добро)
Индекс на замърсяване (по-ниското е по-добро) Съотношение на цената на къщата към доходите Индекс на живот (по-ниско е по-добре)
Индекс на безопасност (по-високо е по-добре)
Индекс на здравни грижи (по-високо е по-добре)
Индекс на времето за пътуване (по-ниско е по-добре
Индексът за качество на живот се основава на данни и потребителски проучвания, събрани от Numbeo.
...
* * *
Нагоре Гласувай: 5
Прочелите постинга прочетоха и:
Главен прокурор на Република България
Кой какво и кога празнува.....
Майстори на камуфлажа
Предишен постинг... Колкото да се обележи датата ...
Следващ постинг Днес ми е "статистическо"
Коментар
... ГЛЕДАЙТЕ И ВИДЕОТО ... "ПОШЛО" НО ПОКАЗТЕЛНО
... ЪХЪ, :):):)
* * *
Гълъб супа или яхния за вечеря ..
НОВАТА НОРМА – ВМЕСТО ДЕЦА - КУЧЕТА?
Кога, как и защо БЪЛГАРСКИЯТ и ENGLISH с...
НОВАТА НОРМА – ВМЕСТО ДЕЦА - КУЧЕТА?
Кога, как и защо БЪЛГАРСКИЯТ и ENGLISH с...
... "Защо ти трябваше?" ... - Абе пусти сърбел, да не си оставяш магарето в калта :):):) ... ама се сетих за Иван ВАЗОВ и ми мина.
цитирайХайде като на първолак
Какво представлява БВП Като цяло фонд работна заплата плюс печалба В една добре работеща икономика и листвани търсени ценни книги всичко е ок Да ама в прибалтика и България не е така И ти обяснявам с пример Дъщеря ми работи в американска фирма, снаха ми в еврейска Заплащането е повече от отлично и печалбата също печалбата се облага с нищожните 10 % и отлита -отчетена е обаче като елемент на българския БВП Заплатите са също чудесни и също са отчетени в БВП Освен това в хладилника , почти нищо вдомовете на двете не е купено в България Почиват , а дъщеря ми и спортува зад граница обикновено-катери . Вече и дългите уйкенди са зад граница Тоест и голяма част от заплатите им отива зад граница. ние отчитаме БВП, но голямата част не остава в България В Технологичните паркове, както и офисите на финансови фирми и такива които се занимават с банкиране уемат около 15-20 процента от високо квалифицирания персонал Заплатите обаче са над 50% Говорим за разликата между хора с еднакви професии инж и инж, финансист и финансист, айтишник и айтишник -разликата в заплати е в пъти и то при равностойно знаещи и можещи хора А къде са неквалифицирания персонал, къде са пенсионерите, къде е ромският етнос . Усреднените показатели не говорят нищо , за страни като нашата , дали си задника на изполица и от там генериране на отчайващи неравенства в обществото Тези индекси на благополучие също лъжат Имаш ли що годе добро здравоопазвани , хора с образование , собствен дом и индексът ти е висок В Куба също благополучните индекси са много високи Прибалтийските страни са с отлично здравна система, в съюзните републики бяха с най висока степен образовани и са първите от бившите соц страни, които компютиризираха държавите си , вкл и общинското и държавно управление Също имат ниска данъчна ставака и както в България много западни , а и източни фирми са регистрирани в Прибалтика Отчитат БВП и производните му и повечето отива зад граница И друго какво като Прибалтика има по високи благополучни индекси от Белорусия например, като прибалтите работят в Белорусия и оставят там обществен продукт и национален доход, а не белорусите в Прибалтика
И какво казва Ал за прибалтика и България
Латвия, заедно с Литва и България, често фигурира в статистиките на ЕС с най-високи нива на относителна бедност.
Най-висока бедност сред пенсионерите в ЕС: Естония отчита най-високото ниво на бедност сред пенсионерите в Европа, достигащо 37,4% (данни към 2022-2025 г.), което я поставя на първо място по този показател пред Латвия и Хърватия.
И завършвам със следното по високите иконмически показатели и наличието на опраделени активи , не винаги е добре за икономиката За благополучните фондове се опитх да обясня сега за активите
Например ти се фирма и имаш някаква скъпа машина-например кран То е соледен актив и като такъв ще го отразят във финассовия ти план и отчет Ако нямаш кой знае какви престои си ок-ще генерираш и принаден продукт Да, ама ако е в престой какво се случва Стои ти като актив, но като пасив отиват амортизационните му отчисления, работната заплата на краниста, поддръжката и т н
Бъди здрав!
цитирайКакво представлява БВП Като цяло фонд работна заплата плюс печалба В една добре работеща икономика и листвани търсени ценни книги всичко е ок Да ама в прибалтика и България не е така И ти обяснявам с пример Дъщеря ми работи в американска фирма, снаха ми в еврейска Заплащането е повече от отлично и печалбата също печалбата се облага с нищожните 10 % и отлита -отчетена е обаче като елемент на българския БВП Заплатите са също чудесни и също са отчетени в БВП Освен това в хладилника , почти нищо вдомовете на двете не е купено в България Почиват , а дъщеря ми и спортува зад граница обикновено-катери . Вече и дългите уйкенди са зад граница Тоест и голяма част от заплатите им отива зад граница. ние отчитаме БВП, но голямата част не остава в България В Технологичните паркове, както и офисите на финансови фирми и такива които се занимават с банкиране уемат около 15-20 процента от високо квалифицирания персонал Заплатите обаче са над 50% Говорим за разликата между хора с еднакви професии инж и инж, финансист и финансист, айтишник и айтишник -разликата в заплати е в пъти и то при равностойно знаещи и можещи хора А къде са неквалифицирания персонал, къде са пенсионерите, къде е ромският етнос . Усреднените показатели не говорят нищо , за страни като нашата , дали си задника на изполица и от там генериране на отчайващи неравенства в обществото Тези индекси на благополучие също лъжат Имаш ли що годе добро здравоопазвани , хора с образование , собствен дом и индексът ти е висок В Куба също благополучните индекси са много високи Прибалтийските страни са с отлично здравна система, в съюзните републики бяха с най висока степен образовани и са първите от бившите соц страни, които компютиризираха държавите си , вкл и общинското и държавно управление Също имат ниска данъчна ставака и както в България много западни , а и източни фирми са регистрирани в Прибалтика Отчитат БВП и производните му и повечето отива зад граница И друго какво като Прибалтика има по високи благополучни индекси от Белорусия например, като прибалтите работят в Белорусия и оставят там обществен продукт и национален доход, а не белорусите в Прибалтика
И какво казва Ал за прибалтика и България
Латвия, заедно с Литва и България, често фигурира в статистиките на ЕС с най-високи нива на относителна бедност.
Най-висока бедност сред пенсионерите в ЕС: Естония отчита най-високото ниво на бедност сред пенсионерите в Европа, достигащо 37,4% (данни към 2022-2025 г.), което я поставя на първо място по този показател пред Латвия и Хърватия.
И завършвам със следното по високите иконмически показатели и наличието на опраделени активи , не винаги е добре за икономиката За благополучните фондове се опитх да обясня сега за активите
Например ти се фирма и имаш някаква скъпа машина-например кран То е соледен актив и като такъв ще го отразят във финассовия ти план и отчет Ако нямаш кой знае какви престои си ок-ще генерираш и принаден продукт Да, ама ако е в престой какво се случва Стои ти като актив, но като пасив отиват амортизационните му отчисления, работната заплата на краниста, поддръжката и т н
Бъди здрав!
3.
getmans1 -
Единсвеното нещо което започвам да разбирам какъв е смисълът на твоя лаф, "КАКВО Е ДА СРАВНЯВАШ БАБИ СЪС ЖАБИ" -
11.05 08:20
11.05 08:20
... Скоро питах ЧП, дали би те цитирал пред компетентни хора извън блога ... естествено, че се извртя мастийски както само той си го може.
Иначе дали "природната" ми интелигентност. дали е Божа работа ама и аз съм се овардил да те цитирам и винаги съм имал "едно на ум" спрямо почтенноста ти ... забележи, че не казвам компетентноста.
... ЗАЩОТО;
- "Ако преди 2020 г. Беларус и Русия бяха ключови донори на работна ръка за Балтика, през 2025 г. този процес е заменен от политика на изолация и пренасочване към Централна Азия и Кавказ". ... КЛЮЧОВАТА ФРАЗА Е - "Беларус и Русия бяха ключови донори за Балтика"
... И още малко данни;
- Основни тенденции в региона:
Динамика на заетостта и мобилността: Към края на 2025 г. нивата на заетост в ЕС достигат рекордни стойности, като в Литва се наблюдава един от най-големите ръстове в недостига на работна ръка (+1.2 пр.п.), докато в Естония се отчита лек спад в нивата на заетост (-0.6 пр.п.)
Специфични миграционни потоци:
Естония и Финландия: Традиционно силната трудова мобилност между тези две страни продължава, като Финландия остава ключова дестинация за естонските работници. Интересно е, че разликата в заетостта между половете в тези страни е сред най-ниските в ЕС
Латвия и Литва: В Латвия делът на гражданите на трети страни (извън ЕС) е значителен – 11.6% от населението към началото на 2024 г., докато гражданите на други държави от ЕС са едва 1.2%.
Полша: Като съседна страна, Полша поддържа едни от най-ниските нива на безработица в ЕС (3.2% към края на 2025 г.), което я прави привлекателна за работници от региона, включително от Литва.
цитирайИначе дали "природната" ми интелигентност. дали е Божа работа ама и аз съм се овардил да те цитирам и винаги съм имал "едно на ум" спрямо почтенноста ти ... забележи, че не казвам компетентноста.
... ЗАЩОТО;
- "Ако преди 2020 г. Беларус и Русия бяха ключови донори на работна ръка за Балтика, през 2025 г. този процес е заменен от политика на изолация и пренасочване към Централна Азия и Кавказ". ... КЛЮЧОВАТА ФРАЗА Е - "Беларус и Русия бяха ключови донори за Балтика"
... И още малко данни;
- Основни тенденции в региона:
Динамика на заетостта и мобилността: Към края на 2025 г. нивата на заетост в ЕС достигат рекордни стойности, като в Литва се наблюдава един от най-големите ръстове в недостига на работна ръка (+1.2 пр.п.), докато в Естония се отчита лек спад в нивата на заетост (-0.6 пр.п.)
Специфични миграционни потоци:
Естония и Финландия: Традиционно силната трудова мобилност между тези две страни продължава, като Финландия остава ключова дестинация за естонските работници. Интересно е, че разликата в заетостта между половете в тези страни е сред най-ниските в ЕС
Латвия и Литва: В Латвия делът на гражданите на трети страни (извън ЕС) е значителен – 11.6% от населението към началото на 2024 г., докато гражданите на други държави от ЕС са едва 1.2%.
Полша: Като съседна страна, Полша поддържа едни от най-ниските нива на безработица в ЕС (3.2% към края на 2025 г.), което я прави привлекателна за работници от региона, включително от Литва.
... "Трудовата миграция между Трудовата миграция между балтийските държави и техните източни съседи (Русия и Беларус) в момента преминава през период на драстично свиване и строги рестрикции.
Докато в миналото тези страни бяха основен източник на работна ръка (особено за Литва), към 2025 г. политическата ситуация и санкциите промениха картината из основи
.1. Литва и Беларус:
От партньорство към ограниченияЛитва беше най-отворената балтийска държава за беларуски работници, но през 2024–2025 г. се наблюдава завой в политиката
:Спад в броя на разрешителните:
През 2025 г. броят на беларусите с разрешение за пребиваване в Литва е спаднал с над 12% спрямо предходната година.
Строги квоти и проверки:
От 2025 г. Литва прилага нов механизъм за изчисляване на квотите за чуждестранни работници и затегнат контрол върху работодателите, които наемат хора от „трети страни“.Безопасност: Много беларуски граждани се сблъскват с откази за визи или удължаване на престоя поради съображения за национална сигурност.
2. Естония и Латвия:
Почти пълно затваряне за РусияЗа разлика от Литва, Естония и Латвия са още по-рестриктивни по отношение на руски и беларуски работници:Забрана за трудови визи:
Естония спря издаването на нови визи за работа и бизнес за граждани на Русия и Беларус още през 2022 г., като тези мерки остават в сила и през 2025 г..Граничен контрол:
Латвия и Естония активно укрепват границите си и затварят контролно-пропускателни пунктове, което прави ежедневната трудова миграция (граничните работници) практически невъзможна.
3. Инструментализация на миграциятаБалтийските страни официално обвиняват Русия и Беларус в „хибридна война“, използваща миграцията като оръжие.През 2024 и 2025 г. се наблюдава ръст на опитите за нелегално преминаване на границата от Беларус към Литва и Латвия.
Това води до пълно нежелание от страна на балтийските правителства да насърчават каквато и да е легална трудова миграция от тези посоки.
4. Новите източници на работна ръкаПоради недостига на кадри, балтийските държави започват да търсят алтернативи на изток, но отвъд Русия:В Литва се отчита значителен ръст на имигранти от Узбекистан, Индия и Таджикистан, които заменят традиционните руски и беларуски работници в сектори като транспорта и строителството.
В заключение:
Ако преди 2020 г. Беларус и Русия бяха ключови донори на работна ръка за Балтика, през 2025 г. този процес е заменен от политика на изолация и пренасочване към Централна Азия и Кавказ.
цитирайДокато в миналото тези страни бяха основен източник на работна ръка (особено за Литва), към 2025 г. политическата ситуация и санкциите промениха картината из основи
.1. Литва и Беларус:
От партньорство към ограниченияЛитва беше най-отворената балтийска държава за беларуски работници, но през 2024–2025 г. се наблюдава завой в политиката
:Спад в броя на разрешителните:
През 2025 г. броят на беларусите с разрешение за пребиваване в Литва е спаднал с над 12% спрямо предходната година.
Строги квоти и проверки:
От 2025 г. Литва прилага нов механизъм за изчисляване на квотите за чуждестранни работници и затегнат контрол върху работодателите, които наемат хора от „трети страни“.Безопасност: Много беларуски граждани се сблъскват с откази за визи или удължаване на престоя поради съображения за национална сигурност.
2. Естония и Латвия:
Почти пълно затваряне за РусияЗа разлика от Литва, Естония и Латвия са още по-рестриктивни по отношение на руски и беларуски работници:Забрана за трудови визи:
Естония спря издаването на нови визи за работа и бизнес за граждани на Русия и Беларус още през 2022 г., като тези мерки остават в сила и през 2025 г..Граничен контрол:
Латвия и Естония активно укрепват границите си и затварят контролно-пропускателни пунктове, което прави ежедневната трудова миграция (граничните работници) практически невъзможна.
3. Инструментализация на миграциятаБалтийските страни официално обвиняват Русия и Беларус в „хибридна война“, използваща миграцията като оръжие.През 2024 и 2025 г. се наблюдава ръст на опитите за нелегално преминаване на границата от Беларус към Литва и Латвия.
Това води до пълно нежелание от страна на балтийските правителства да насърчават каквато и да е легална трудова миграция от тези посоки.
4. Новите източници на работна ръкаПоради недостига на кадри, балтийските държави започват да търсят алтернативи на изток, но отвъд Русия:В Литва се отчита значителен ръст на имигранти от Узбекистан, Индия и Таджикистан, които заменят традиционните руски и беларуски работници в сектори като транспорта и строителството.
В заключение:
Ако преди 2020 г. Беларус и Русия бяха ключови донори на работна ръка за Балтика, през 2025 г. този процес е заменен от политика на изолация и пренасочване към Централна Азия и Кавказ.
Това е официална статистика Руски висококвалифизцирани , а и белоруски с десетки хиляди се преместиха в бившите съюзни републики за да си запазят доходоносните места защото много фирми се подчиниха на санкционния режим Ако това се беше случило в българия и децата и спътницете им в живота щяха да са в Гърция , Румъния и т н Взимат си компютрите и заминават Пазат си работните места
България обаче търси и вкарва в момента за туризма ни киргизи, узбеки и т н защото нашите са в Дубай, Катар и др възможни за сервис страни Българскиге заплати не ги устрайват, узбеките ги устройват, но те по голяма част препращат на семействата си -някои събират пари за булка например След това какво значат прценти -12,20 , 50 , но от какво число Процентите също са залъгалка понякога
За друго говоря-за неравенствата-един път между нас и останалата част от европа и втори път за неравенствата вътер в нашата страна Русе и Делиормана са едно, Видин и Сливенско съвсем друго, а София и Пловдив трето А София и Берлин четвърто
Миналата година и аз и същеря ми си купихме коли Втора ръка и двете , но сравнително запазени, на половината от дледногодишния парк в България В България ако си бяхме купили колите щяха да бъдат по скъпи поне с 30 процента Един път ипотеката щеше да е два пъти по скъпа, а на мен заради годините въобще нямаше да ми дадат кредит Дъщеря ми взе кредит в германия за мойта, мъжът и за нейната в Нидерландия Цената на ипотеката на половина, надценката на джампазина наполовина Аз за 11хиляди евро взех нещо в което трябва в нас да се бръкна между 17 и 20При дъщеря ми нещата още по стръмни -колата доста по скъпа Какво става на практика в показателите за които спорим парите които плащаме са влезли във формиране на нашия БВП Те обаче излизат директно от Бългрия и аз плащам на чужд търговец, плащам ипотеката на чужда банка защото цената на лизинга и цената на надценката сами далеч по ниски Тоест изнасям национален доход и то съзнателно , разбирайки какво правя , но напълно законно
Дрехите-ами децата си ги купуват или от западни сайтове , или от есенните разпродажби в чужбина Това също е износ на национален доход Коста се бори с митничарите, но си купува храна от Сърбия-това е съзнателен, но законен износ на национален доход
И се получава анахронизъм Бедните купуват много по скъпо от богатите , защото остават затворени в малък пазар, а той винаги е по скъп И с всико е така-телефони и друга електроника пак Миналата година помолих зет ми да ми вземе трион от Гърция Щил-тук ми исакха 600-700 лв, в Гърция го взе за 200евро и малко Отново изход на доход Точно този износ на националне доход е много вреден за икономиката ни и той прави ъгъл на ножицата на доходи унизително голям Знам го, криткувам го остро, но и аз го правя , и децата ми го правят Внукът вече ми го прави Прави втора специлизация и двете ги направи заради жената до него-тя ги прави и той понеже е ревнив също кандидатства и прави Първата в Антверпен у сега в Рим Като се върне ще работи обаче като готвач отново-един път му харесва, втори път е доходно -свойта пица, даде на брат си Избрал е да е добре платен наемник Да но специализациите струват пари -и на държавата , и негови и на дядо му Хвърлен в Италия и Белгия национален доход единствено заради негови миждуличностни преживявания Ние обаче станахме демокрация и за парите които се хвърлят за обучение , никой не е длъжен да връща с работата си тези пари , които е изнесъл навън А тези пари са национален доход и Брутен продукт
Аз навремето имах глупостта да споря с теб за неща от които ти храниш семейството-ставаше въпрос за някаква инсталация във Воркута Постави ме на място и не се разсърдих Сега ти спориш за неща от които аз хранех децата си, сга храня жена и кучета и конче за внуците Дай когато и ако спориме да го правим цивилизовано
цитирайБългария обаче търси и вкарва в момента за туризма ни киргизи, узбеки и т н защото нашите са в Дубай, Катар и др възможни за сервис страни Българскиге заплати не ги устрайват, узбеките ги устройват, но те по голяма част препращат на семействата си -някои събират пари за булка например След това какво значат прценти -12,20 , 50 , но от какво число Процентите също са залъгалка понякога
За друго говоря-за неравенствата-един път между нас и останалата част от европа и втори път за неравенствата вътер в нашата страна Русе и Делиормана са едно, Видин и Сливенско съвсем друго, а София и Пловдив трето А София и Берлин четвърто
Миналата година и аз и същеря ми си купихме коли Втора ръка и двете , но сравнително запазени, на половината от дледногодишния парк в България В България ако си бяхме купили колите щяха да бъдат по скъпи поне с 30 процента Един път ипотеката щеше да е два пъти по скъпа, а на мен заради годините въобще нямаше да ми дадат кредит Дъщеря ми взе кредит в германия за мойта, мъжът и за нейната в Нидерландия Цената на ипотеката на половина, надценката на джампазина наполовина Аз за 11хиляди евро взех нещо в което трябва в нас да се бръкна между 17 и 20При дъщеря ми нещата още по стръмни -колата доста по скъпа Какво става на практика в показателите за които спорим парите които плащаме са влезли във формиране на нашия БВП Те обаче излизат директно от Бългрия и аз плащам на чужд търговец, плащам ипотеката на чужда банка защото цената на лизинга и цената на надценката сами далеч по ниски Тоест изнасям национален доход и то съзнателно , разбирайки какво правя , но напълно законно
Дрехите-ами децата си ги купуват или от западни сайтове , или от есенните разпродажби в чужбина Това също е износ на национален доход Коста се бори с митничарите, но си купува храна от Сърбия-това е съзнателен, но законен износ на национален доход
И се получава анахронизъм Бедните купуват много по скъпо от богатите , защото остават затворени в малък пазар, а той винаги е по скъп И с всико е така-телефони и друга електроника пак Миналата година помолих зет ми да ми вземе трион от Гърция Щил-тук ми исакха 600-700 лв, в Гърция го взе за 200евро и малко Отново изход на доход Точно този износ на националне доход е много вреден за икономиката ни и той прави ъгъл на ножицата на доходи унизително голям Знам го, криткувам го остро, но и аз го правя , и децата ми го правят Внукът вече ми го прави Прави втора специлизация и двете ги направи заради жената до него-тя ги прави и той понеже е ревнив също кандидатства и прави Първата в Антверпен у сега в Рим Като се върне ще работи обаче като готвач отново-един път му харесва, втори път е доходно -свойта пица, даде на брат си Избрал е да е добре платен наемник Да но специализациите струват пари -и на държавата , и негови и на дядо му Хвърлен в Италия и Белгия национален доход единствено заради негови миждуличностни преживявания Ние обаче станахме демокрация и за парите които се хвърлят за обучение , никой не е длъжен да връща с работата си тези пари , които е изнесъл навън А тези пари са национален доход и Брутен продукт
Аз навремето имах глупостта да споря с теб за неща от които ти храниш семейството-ставаше въпрос за някаква инсталация във Воркута Постави ме на място и не се разсърдих Сега ти спориш за неща от които аз хранех децата си, сга храня жена и кучета и конче за внуците Дай когато и ако спориме да го правим цивилизовано
6.
getmans1 -
И аз съм добронамерен, дори като един ЧУКЧА ти давам "сдъвкани" факти, а ти като М. Кришан-БВП. С тоя тролинг само @Цефулес можеш да впечтлиш ...
11.05 10:41
11.05 10:41
vencivaleri1951 написа:
Това е официална статистика Руски висококвалифизцирани , а и белоруски с десетки хиляди се преместиха в бившите съюзни републики за да си запазят доходоносните места защото много фирми се подчиниха на санкционния режим Ако това се беше случило в българия и децата и спътницете им в живота щяха да са в Гърция , Румъния и т н Взимат си компютрите и заминават Пазат си работните места
България обаче търси и вкарва в момента за туризма ни киргизи, узбеки и т н защото нашите са в Дубай, Катар и др възможни за сервис страни Българскиге заплати не ги устрайват, узбеките ги устройват, но те по голяма част препращат на семействата си -някои събират пари за булка например След това какво значат прценти -12,20 , 50 , но от какво число Процентите също са залъгалка понякога
За друго говоря-за неравенствата-един път между нас и останалата част от европа и втори път за неравенствата вътер в нашата страна Русе и Делиормана са едно, Видин и Сливенско съвсем друго, а София и Пловдив трето А София и Берлин четвърто
Миналата година и аз и същеря ми си купихме коли Втора ръка и двете , но сравнително запазени, на половината от дледногодишния парк в България В България ако си бяхме купили колите щяха да бъдат по скъпи поне с 30 процента Един път ипотеката щеше да е два пъти по скъпа, а на мен заради годините въобще нямаше да ми дадат кредит Дъщеря ми взе кредит в германия за мойта, мъжът и за нейната в Нидерландия Цената на ипотеката на половина, надценката на джампазина наполовина Аз за 11хиляди евро взех нещо в което трябва в нас да се бръкна между 17 и 20При дъщеря ми нещата още по стръмни -колата доста по скъпа Какво става на практика в показателите за които спорим парите които плащаме са влезли във формиране на нашия БВП Те обаче излизат директно от Бългрия и аз плащам на чужд търговец, плащам ипотеката на чужда банка защото цената на лизинга и цената на надценката сами далеч по ниски Тоест изнасям национален доход и то съзнателно , разбирайки какво правя , но напълно законно
Дрехите-ами децата си ги купуват или от западни сайтове , или от есенните разпродажби в чужбина Това също е износ на национален доход Коста се бори с митничарите, но си купува храна от Сърбия-това е съзнателен, но законен износ на национален доход
И се получава анахронизъм Бедните купуват много по скъпо от богатите , защото остават затворени в малък пазар, а той винаги е по скъп И с всико е така-телефони и друга електроника пак Миналата година помолих зет ми да ми вземе трион от Гърция Щил-тук ми исакха 600-700 лв, в Гърция го взе за 200евро и малко Отново изход на доход Точно този износ на националне доход е много вреден за икономиката ни и той прави ъгъл на ножицата на доходи унизително голям Знам го, криткувам го остро, но и аз го правя , и децата ми го правят Внукът вече ми го прави Прави втора специлизация и двете ги направи заради жената до него-тя ги прави и той понеже е ревнив също кандидатства и прави Първата в Антверпен у сега в Рим Като се върне ще работи обаче като готвач отново-един път му харесва, втори път е доходно -свойта пица, даде на брат си Избрал е да е добре платен наемник Да но специализациите струват пари -и на държавата , и негови и на дядо му Хвърлен в Италия и Белгия национален доход единствено заради негови миждуличностни преживявания Ние обаче станахме демокрация и за парите които се хвърлят за обучение , никой не е длъжен да връща с работата си тези пари , които е изнесъл навън А тези пари са национален доход и Брутен продукт
Аз навремето имах глупостта да споря с теб за неща от които ти храниш семейството-ставаше въпрос за някаква инсталация във Воркута Постави ме на място и не се разсърдих Сега ти спориш за неща от които аз хранех децата си, сга храня жена и кучета и конче за внуците Дай когато и ако спориме да го правим цивилизовано
България обаче търси и вкарва в момента за туризма ни киргизи, узбеки и т н защото нашите са в Дубай, Катар и др възможни за сервис страни Българскиге заплати не ги устрайват, узбеките ги устройват, но те по голяма част препращат на семействата си -някои събират пари за булка например След това какво значат прценти -12,20 , 50 , но от какво число Процентите също са залъгалка понякога
За друго говоря-за неравенствата-един път между нас и останалата част от европа и втори път за неравенствата вътер в нашата страна Русе и Делиормана са едно, Видин и Сливенско съвсем друго, а София и Пловдив трето А София и Берлин четвърто
Миналата година и аз и същеря ми си купихме коли Втора ръка и двете , но сравнително запазени, на половината от дледногодишния парк в България В България ако си бяхме купили колите щяха да бъдат по скъпи поне с 30 процента Един път ипотеката щеше да е два пъти по скъпа, а на мен заради годините въобще нямаше да ми дадат кредит Дъщеря ми взе кредит в германия за мойта, мъжът и за нейната в Нидерландия Цената на ипотеката на половина, надценката на джампазина наполовина Аз за 11хиляди евро взех нещо в което трябва в нас да се бръкна между 17 и 20При дъщеря ми нещата още по стръмни -колата доста по скъпа Какво става на практика в показателите за които спорим парите които плащаме са влезли във формиране на нашия БВП Те обаче излизат директно от Бългрия и аз плащам на чужд търговец, плащам ипотеката на чужда банка защото цената на лизинга и цената на надценката сами далеч по ниски Тоест изнасям национален доход и то съзнателно , разбирайки какво правя , но напълно законно
Дрехите-ами децата си ги купуват или от западни сайтове , или от есенните разпродажби в чужбина Това също е износ на национален доход Коста се бори с митничарите, но си купува храна от Сърбия-това е съзнателен, но законен износ на национален доход
И се получава анахронизъм Бедните купуват много по скъпо от богатите , защото остават затворени в малък пазар, а той винаги е по скъп И с всико е така-телефони и друга електроника пак Миналата година помолих зет ми да ми вземе трион от Гърция Щил-тук ми исакха 600-700 лв, в Гърция го взе за 200евро и малко Отново изход на доход Точно този износ на националне доход е много вреден за икономиката ни и той прави ъгъл на ножицата на доходи унизително голям Знам го, криткувам го остро, но и аз го правя , и децата ми го правят Внукът вече ми го прави Прави втора специлизация и двете ги направи заради жената до него-тя ги прави и той понеже е ревнив също кандидатства и прави Първата в Антверпен у сега в Рим Като се върне ще работи обаче като готвач отново-един път му харесва, втори път е доходно -свойта пица, даде на брат си Избрал е да е добре платен наемник Да но специализациите струват пари -и на държавата , и негови и на дядо му Хвърлен в Италия и Белгия национален доход единствено заради негови миждуличностни преживявания Ние обаче станахме демокрация и за парите които се хвърлят за обучение , никой не е длъжен да връща с работата си тези пари , които е изнесъл навън А тези пари са национален доход и Брутен продукт
Аз навремето имах глупостта да споря с теб за неща от които ти храниш семейството-ставаше въпрос за някаква инсталация във Воркута Постави ме на място и не се разсърдих Сега ти спориш за неща от които аз хранех децата си, сга храня жена и кучета и конче за внуците Дай когато и ако спориме да го правим цивилизовано
аз през ноември купих от магазина Тойота Авензис за 23682 евро с всички екстри
верно, не е джип, но 6 години гаранция и 150000 км
предната на втората година прагове и нещо в двигателя
ремонт - като за нова - айде 500 лева и за скрап
Гетьо, не търси под вола мляко
на Венци кравата цял гюм дава
цитирайверно, не е джип, но 6 години гаранция и 150000 км
предната на втората година прагове и нещо в двигателя
ремонт - като за нова - айде 500 лева и за скрап
Гетьо, не търси под вола мляко
на Венци кравата цял гюм дава
... Иначе. той, че "прелива от пусто в празно" е ясно и причината за това е виското му самомнение, ... ами погледнете текста под инфографиката
цитирайblackpredator написа:
...
Гетьо, не търси под вола мляко
на Венци кравата цял гюм дава
Гетьо, не търси под вола мляко
на Венци кравата цял гюм дава
Търсене
Блогрол
1. Украйна налага забрани за руски книги и музика - I-ва част
2. УКРАЙНА - двете и страници история и руският език ... II-ра част
3. УКРАЙНА -„ двете страници" история и руският език ...III -та част
4. УКРАЙНА -„ двете страници" история и руският език ... IV - та част
5. УКРАЙНА -„ двете страници" история и руският език ... V - та част
2. УКРАЙНА - двете и страници история и руският език ... II-ра част
3. УКРАЙНА -„ двете страници" история и руският език ...III -та част
4. УКРАЙНА -„ двете страници" история и руският език ... IV - та част
5. УКРАЙНА -„ двете страници" история и руският език ... V - та част
